Dzień Ziemi 2014

Dzień Ziemi  2014 - „ Na straganie w dzień targowy”

25 kwietnia mieszkańcy Wzgórz Krzesławickich świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi zorganizowany na  dorocznym festynie ekologicznym przez naszą szkołę. Uroczystość rozpoczęła się w parku Zielony Jar przedstawieniem zgromadzonej publiczności współczesnych problemów ekologicznych związanych z niewłaściwą  działalnością człowieka takich jak: rosnąca ilość elektrośmieci, zużytych baterii i odpadów komunalnych.

Kolejnym punktem  imprezy był program artystyczny, którego motywem przewodnim był zdrowy styl życia powiązany z prawidłowym odżywianiem. Wiktoria i Michał - uczniowie z klasy VI b przedstawili zgromadzonej publiczności  trzy zasady zdrowego odżywiania i zaproponowali ekologiczny styl życia.

Następnie na scenie zaprezentowali się nasi specjalni goście -  zaproszone dzieci z osiedlowych przedszkoli: Przedszkola nr 111, 112 i 188. Mogliśmy podziwiac różnorodny repertuar młodych artystów ich ciekawe, kolorowe przebrania.

Kolejną  atrakcję festynu stanowił pokaz mody owocowo-warzywnej, który czerpał inspirację z wiersza J. Brzechwy "Na straganie w dzień targowy". Nasi najmłodsi uczniowie z klas O – III zaprezentowali bajeczne stroje warzyw i owoców. Motywem przewodnim modowej kolekcji były 4 pory roku. Występy najmłodszych uczestników wzbudziły wielki zachwyt wśród publiczności.

Tegoroczną scenografię festynu stworzyły bukiety wiosennych kwiatów oraz kosze pełne warzyw i owoców, króre otrzymaliśmy od naszych sponsorów.

Druga częśc festynu została przeznaczona na tradycyjne międzyszkolne rozgrywki sportowe o „Puchar Ekologa Dzielnicy XVII”. W tym roku puchar oraz pamiątkowe medale zdobyła nasza szkolna reprezentacja, która odebrała nagrodę z rąk Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVII -  Pana Stanisława Madeja. Tradycyjnie Rada Dzielnicy XVII była honorowym patronem naszej uroczystości.

Wszyscy uczestnicy festynu bawili się znakomicie, a impreza zakończyła się zdrowym owocowym poczęstunkiem.

Zdjęcia z festynu znajdują się poniżej w galerii

25 kwietnia festyn ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

Inaugurację Międzynarodowego Dnia Ziemi rozpoczęliśmy od wielkich porządków wiosenno-świątecznych w naszych domach. Przynieśliśmy do szkoły niebezpieczne odpady, takie jak elektrośmieci czy zużyte baterie.

Teraz przygotowujemy się do festynu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi, który odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. w Parku Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich. Na festyn zaprosiliśmy władze osiedla, uczniów z pobliskich szkół i przedszkoli oraz rodziców i mieszkańców osiedla. Będzie się działo !!!