Wydarzenia w świetlicy szkolnej

ROK SZKOLNY 2023/2024

Uroczyste powitanie uczniów w nowym roku szkolnym 2023/2024. Witaj szkoło!

1.Powitanie dzieci z klas I-ych - zabawy integracyjne, poznanie regulaminu  świetlicy.
2.,,Wspomnienia z wakacji - konkurs fotograficzno- plastyczny.
3."Dzień chłopaka" w świetlicy szkolnej - nagranie filmu tematycznego.                                            4.Konkurs układania puzzli i klocków lego.                                                                             5.Festyn rodzinny: zajęcia plastyczne- malowanie lnianych toreb, malowanie na stretchu, zabawy integracyjne, układanie puzzli z Koziołkiem Matołkiem, zajęcia sportowe.

PAŻDZIERNIK

1.Znaczenie warzyw i owoców w prawidłowym odżywianiu - oglądanie filmów edukacyjnych, pogadanki, martwa natura wykonana pastelami -  ,,Owoce".
2.Konkurs plastyczny  ,,Zwierzęta wśród nas- w związku z obchodami Światowego Dnia Zwierząt.
3.Piękna złota jesień - spacery po okolicy, obserwacje przyrodnicze, zbieranie materiału przyrodniczego.
3.,,Jesień na talerzu - konkurs plastyczno-techniczny.
4. Konkurs plastyczny ,,Fantazje jesiennych liści - manga.
5. Muzykoterapia - wyciszanie  i odpoczynek przy muzyce.
6.Konkursy sprawnościowe, sportowe.

LISTOPAD

1. Rola obchodzenia świąt okolicznościowych -szacunek i pamięć o zmarłych - znaczenie i symbolika palenia zniczy na grobach najbliższych, nieznanych, zapomnianych; kultura zachowania na cmentarzu - pogadanki z dziećmi.
2. ,Nasze święta narodowe - przybliżenie dzieciom historii odzyskania przez Polskę niepodległości, oglądanie filmów edukacyjnych, słuchanie i śpiewanie pieśni, Quizy; konkurs techniczno-plastyczny ,,Moja flaga narodowa.
3. Obchody Światowego Dnia Życzliwości - 21.11. - pogadanki na temat okazywania szacunku innym, stosowania zwrotów grzecznościowych, akceptacji innych, empatii, zabawy dramowe, oglądanie filmów edukacyjnych, pisanie na listkach pozdrowień i miłych słów do innych.
4. Obchody Światowego Dnia Misia  - 25.11. ,,Przedstawiam mojego misia  - dzieci przynosiły swoje ukochane maskotki z domu; konkurs plastyczny - ,,Portret misia  ;  wykonywanie opasek na głowę z wizerunkiem misia, oglądanie filmów edukacyjnych o różnych gatunkach niedźwiedzi, zabawy ruchowe.
5. Wróżby i zabawy związane ze zwyczajami andrzejkowymi.

GRUDZIEŃ

1.Czekamy na św. Mikołaja - oglądanie legendy o św. Mikołaju, pisanie listów, nauka piosenki ,,O prawdziwym św. Mikołaju z elementami tańca, nauka wiersza z gestykulacją.
2.Wykonywanie prac plastycznych  rożnymi technikami na temat ,,Mikołaj już jedzie.
3.Turniej unihokeja w kl. III-ich.
4.Uroczyste spotkanie mikołajowe - śpiewanie piosenek z elementami tańca, recytacja wierszy, wspólna zabawa prezentami od św. Mikołaja.
5.Projektowanie kartek świątecznych i redagowanie życzeń.
6.Konkurs plastyczny ,,Świąteczna choinka.
7.Wykonywanie łańcucha oraz innych ozdób do dekoracji szkolnej choinki.
8.Prace plastyczne ,,Zimowe wydrapywanki.
9.Konkurs śpiewania kolęd.

1.,,Pejzaż zimowy - konkurs plastyczny w kl. I-III - malowanie na czarnym tle.
2.Pogadanki na temat dokarmiania ptaków - ,,Czym i w jaki sposób należy dokarmiać ptaki? - wykonanie gazetki w sali świetlicowej oraz ustalenia dotyczące dosypywania karmy do karmników obok szkoły.
3.Konkurs talentów  - prezentowanie swoich umiejętności i zainteresowań indywidualnie oraz w grupkach.
4.,,W świecie bajek i baśni - konkurs plastyczny - wydrapywanka.
5.Konkurs sprawnościowy - rzuty woreczkami do celu.

CZERWIEC