Świetlica w naszej szkole jest czynna w godzinach 6:30-17:00.

W świetlicy szkolnej pracują nauczyciele-wychowawcy:

• mgr Marta Sobańska
  • mgr Małgorzata Gajek
  • mgr Monika Migas- Pustuła
  • mgr Agnieszka Zawadzka
  • mgr Ola Iżykiewicz
  • mgr Paulina Piwosz

Nauczyciele wspomagający:

• mgr Wanda Świątek
  • mgr Beata Boligłowa
  • mgr Małgorzata Sobczyk
  • mgr Sebastian Szkoła
  • mgr Małgorzata Wójcik

Zapisów na świetlicę można dokonać cały rok szkolny. Karty zapisu są dostępne u wychowawców lub pod niniejszym linkiem:  Karta Zapisu Dziecka do Świetlicy Szkolnej.

Nasza świetlica znajduje się na drugim piętrze w sali nr 21. Dzieci z klas I-VIII mogą u nas przyjemnie i kreatywnie spędzić czas zarówno przed lekcjami, po zajęciach jak i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe.

Świetlica jest dobrze wyposażona w zabawki, gry, książki i pomoce potrzebne dzieciom dostosowane do ich potrzeb. Dzieci mogą spędzać czas bawiąc się w grupach, indywidualnie lub biorąc udział w prowadzonych przez wychowawców ciekawych i różnorodnych zajęciach dostosowanych do potrzeb dzieci (m. in. grach dydaktycznych, zabawach ruchowych, konkursach, projekcjach filmowych, itp.). Podczas ładnej pogody organizowane są spacery i wyjścia na boisko szkolne lub plac zabaw.

Celem naszej świetlicy jest m. in.:

• współpraca z rodzicami, szkołą i środowiskiem w sprawowaniu bezpiecznej opieki nad dziećmi,
  • pomaganie w nauce,
  • rozwijanie nawyków samorządności i samodzielności wśród dzieci,
  • rozwijanie zamiłowań artystycznych (plastycznych, muzycznych, literackich, ruchowych, teatralnych), kształtowanie wrażliwości estetycznej i uczestnictwo w kulturze,
  • wyrabianie szacunku dla ludzi, poszanowania ich pracy i jej wytworów,
  • wdrażanie do współpracy podczas wspólnych gier i zabaw.

Podczas pobytu dzieci na świetlicy zwracamy uwagę na przestrzeganie szeroko rozumianych przepisów bezpieczeństwa oraz dbamy o wdrożenie do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw. W tym celu zostały stworzone Reguły Zachowania w Świetlicy. Nasze zasady to:

• wszyscy tworzymy regulamin świetlicy,
  • na terenie świetlicy zachowujemy się cicho,
  • jemy i pijemy przy stolikach,
  • po zabawie porządkujemy zabawki,
  • bawimy się zgodnie,
  • zgłaszamy wszystkie wyjścia z sali,
  • używamy słów: proszę, przepraszam, dziękuję,
  • jesteśmy dla siebie uprzejmi.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem świetlicy:  Regulamin świetlicy szkolnej.