Narzędzia
dostępności

Szkoła podstawowa nr 129 w Krakowie im. Kornela Makuszyńskiego

Brąz naszych lekkoatletów w KOM!

Kolejny sukces szkolnej drużyny lekkoatletycznej. Tym razem to chłopcy rywalizowali w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM(bieg na 60m.,bieg na 1000m.,skok w dal, rzut piłeczką palantową)w ramach KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY  i w klasyfikacji drużynowej zajęli III MIEJSCE! (na 26 szkół). Ci "brązowi" chłopcy to: Łukasz Broś, Patryk Warczak, Jędrek Działowy, Alan Głuszek, Sebastian Piechnik, Mateusz Trynka.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej w biegu na dystansie 1000 m PATRYK WARCZAK i ŁUKASZ BROŚ nie dali szansy nikomu i po wspaniałej walce zdobyli kolejno pierwsze i drugie miejsce. Ale to nie koniec sukcesów. Ci sami chłopcy zajęli jeszcze IV miejsca: w rzucie piłeczką palantową Łukasz rzucił na odległość 54 m (do III m zabrakło 1cm), natomiast Patryk w  skoku w dal  skoczył 471cm i jemu również 1cm zabrakło do podium. Najlepszym sprinterem naszej szkoły okazał się Alan Głuszek, który z czasem 8,63 s zajął V miejsce. GRATULACJE!

Rywalizacja dziewczynek przebiegała spokojniej, ale równie ofiarnie i ambitnie i w efekcie  końcowym zajęły XI miejsce (na 25 drużyn).

A oto pełne składy szkolnej reprezentacji:

CHŁOPCY: D1: Łukasz Broś, Patryk Warczak, Alan Głuszek, Jędrzej Działowy, Sebastin Piechnik, Mateusz Trynka. D2: Oskar Kokosza, Kamil Jara, Krzysztof Podesek, Oliwer Palich. DZIEWCZYNY: D1: Wiktoria Krysa, Skorusa Zofia, Stokłosa Jagoda, Trynka Wiktoria, Rozalia Rzepiennik, Majewsk Wiktoria (kontuzja). D1: Grudniak Paulina, Loszek Janina, Mielcarek Weronika, Kozińska Ola, Musiał Milena. (Bożena Horyń-Orzeł)

Zobacz zdjęcia z zawodów w zakładce Galeria.

1 lekcja - 8:00 - 8:45

2 lekcja - 8:55 - 9:40

3 lekcja - 9:50 - 10:35

4 lekcja - 10:45 - 11:30

5 lekcja - 11:45 - 12:30

6 lekcja - 12:45 - 13:30

7 lekcja - 13:35 - 14:20